Buty oxford – kwintesencja stylu

Buty oxford – kwintesencja stylu

sprawdź oxfordy w wielu kolorachButy oxford to najbardziej eleganckie męskie buty. Każdy znawca tematu, ale i laik, kupujący buty z musu, powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną parę tego obuwia. Klasyczne oxfordy to inwestycja na lata, ponieważ pomimo zmieniający się trendów, ten zawsze pozostaje bez zmian- na czasie. Wybierając buty oxford nie musimy martwić się, czy będą pasować do stroju, ponieważ są tak uniwersalne, że nikt nie zarzuci nam braku gustu, czy wyczucia stylu. Dobre jakościowo buty doskonale się prezentują, są wygodne i posłużą nam na lata. Dobra para butów to tez must-have w szafie modnego mężczyzny, który nie powinien oszczędzać na jakości.

Odmiany butów oxford

Pod tą nazwą, kryje się kilka typów klasycznego męskiego obuwia. Te najbardziej znane, często określane są, jako „cap toe”, co wskazuje na to, że zaraz za palcami buty mają charakterystyczny poprzeczny szew. Ten typ butów oxford uznawany jest za najbardziej elegancki. Znawcy tematu wiedzą też, że oxfordy dostaniemy też w wersji ze zdobieniami (znane, jako brogues). Te bardziej zdobione charakteryzują się niższym stopniem formalności, przez wielu panów za to mogą być częściej noszone. Oxfordy znajdziemy w wielu kolorach. Te standardowe to czarne i brązowe, jednak i tu każdy kolor zarezerwowany jest na określone okazje. Najlepiej, kiedy w szafie mężczyzny znajdzie się każdy ich model.

Tradycyjne oxfordy wieczorową porą

W męskiej modzie obowiązuje kilka zasad, których powinien trzymać się każdy mężczyzna. Podstawową wiedzą jest to, że najbardziej formalnym męskim obuwiem są oxfordy w kolorze czarnym, wykonane z lakierowanej skóry. Tu jednak należy mieć na uwadze, że ten typ obuwia zarezerwowany jedynie do smokingu lub fraka, ubieranych wieczorową porą. Zasady mody mówią, że przed zmierzchem nie powinno zakładać się lakierowanych butów.