Buty dla młodych mężczyzn, inspirowane eleganckim i klasycznym stylem

Buty dla młodych mężczyzn, inspirowane eleganckim i klasycznym stylem

zamszowe brogsy dla prawdziwego mężczyzny

Dobrze mieć w szafie eleganckie obuwie, nawiązujące do klasycznego stylu angielskiego. Wbrew pozorom pasuje ono bowiem nie tylko do garnituru czy materiałowych spodni w kant, ale też do stylizacji smart casual na co dzień, do tworzenia których wykorzystuje się klasyczne proste jeansy, spodnie ze sztruksu, czy bardziej sportowe modele spodni materiałowych (chino, joggers).

Buty brogsy do codziennych stylizacji

Pierwszy model polecanego obuwia brogsy, które są kwintesencją elegancji i klasy, pasują na bardzo wiele okazji, ale też po prostu na co dzień dla młodego mężczyzny do pracy. Tego typu buty najczęściej wykonane są ze skóry w kolorze koniakowym lub kasztanowym i mają dziurkowane zdobienia na przodzie buta. Jest to ich cechą charakterystyczną i właśnie po tym można poznać, że to brogsy. Te klasyczne buty bardzo często kosztują niemało – są ręcznie szyte, a dziurkowane zdobienia również wykonywane są ręcznie. Wszystko to przekłada się na wyższą cenę, ale też na ich nietuzinkowy wygląd i doskonałą prezencję na stopach.

Jak dbać o brogsy?

Zakup eleganckiego i drogiego obuwia, które będzie zakładało się na co dzień, wymaga odpowiedniego dbania o nie. Szkoda byłoby bowiem zniszczyć w jeden sezon buty, które bardzo często kosztują nawet kilkaset złotych. Trzeba zatem uzbroić się w bardzo dobrą pastę do butów oraz preparat do impregnacji, szczególnie jeżeli buty kupuje się na sezon jesienno-zimowy. Należy regularnie oczyszczać jest z soli, bo to właśnie sól techniczna do posypywania ulic jest największym wrogiem dla skóry. Poza tym należy regularnie sprawdzać też stan obcasów oraz podeszwy. Dobrze jest naprawiać większe szkody u szewca – brogsy to buty na lata, jeżeli tylko zainwestuje się w doskonałą jakość oraz zadba o prawidłową pielęgnację i regularne czyszczenie butów.