Eleganckie buty damskie – jakie wybrać?

Obecnie w sklepach obuwniczych dostępny jest szeroki wybór eleganckiego obuwia dla kobiet. Dzięki temu szukając butów na specjalne okazje każda kobieta może wybierać spośród licznych balerinek, czółenek i innych typów eleganckich butów damskich.

Buty damskie na obcasie czy nie?

Przede wszystkim należy zadecydować co do wyboru butów na obcasie lub koturnie. Obuwie damskie na podwyższeniu cieszy się obecnie dużą popularnością i uważane jest za bardzo modne. Jednak te panie, które rzadko zakładają buty na obcasie, mogą narzekać na brak wygody i ból nóg, które obcasy wywołują podczas dłuższego pozostawania na nogach. Stąd też wybierając buty na obcasie na przykład na wesele, warto zabrać ze sobą obuwie zmienne. Będzie ono dużo wygodniejsze na późniejszym etapie uroczystości, szczególnie podczas tańczenia.

Typy eleganckiego obuwia

buty damskieNajpopularniejszym typem eleganckich butów damskich są czółenka, łączące stylowy wygląd z wygodą. W ich przypadku obcas jest szerszy niż w szpilkach, co zapewnia większą stabilność. Niektóre czółenka posiadają koturny, które z kolei są jeszcze wygodniejsze niż obcas. Innym popularnym typem obuwia są szpilki, jednak dłuższe chodzenie na nich wymaga odrobiny wprawy. Obcas jest cienki, a więc buty są dość niestabilne. Z drugiej strony jednak szpilki doskonale wydłużają i wyszczuplają nogi, przez co wiele kobiet sięga po ten typ obuwia bez względu na brak wygody.

Comments are closed.