Majtki bezszwowe – co to znaczy?

Majtki bezszwowe – co to znaczy?

Majtki bez szwów wygodnie się nosi i są niewyczuwalne. Wykonane z jednego kawałka materiału pozbawione są brzegów zszycia i obrębu. Dzięki temu można je nosić pod obcisłymi spodniami i sukienkami, i nie będą się w ogóle odznaczać. Elastyczne majtki bezszwowe może nosić każdy niezależnie od swych przeżytych lat.

Uniwersalne majtki bezszwowe jak druga skóra

Krojenie majtek pozbawionych szwów odbywa się za pomocą laserowego cięcia. Dzięki temu materiał nie strzępi się, a założone majtki nie upijają. W cielistych kolorach są prawie niewidoczne, a pod ubraniami kamuflują się całkowicie. Dlatego tak bardzo są lubiane.

Rozciągliwa tkanina wykonana z elastycznych naturalnych nici pięknie modeluje ciało. Wycięte z niej majtki wyszczuplają brzuch, biodra i uda (jeżeli mają wysoki stan i dłuższe nogawki). Po ich zdjęciu skóra będzie nadal gładka, pozbawiona bruzd, jakie pozostają po zdjęciu bielizny zszywanej tradycyjnie stębnówką i owerlokiem.

Majtki z elastycznej tkaniny bezszwowej przydadzą się również ciężarnej pani. Wykrojone są one w taki sposób, że powiększający się brzuch ma swobodę rośnięcia bez uczucia ucisku. Góra przodu majtek bezszwowych kończy się tuż pod brzuchem. Delikatnie oplatają biodra, stabilnie utrzymując się przy ciele. Nie ma więc konieczności naciągania ich na pas, by dobrze się trzymały.

Jakie majtki bezszwowe do białych spodni lub białej sukienki?

Do białej garderoby pasować będą majtki bezszwowe w dwóch wariantach kolorystycznych. Białe i cieliste. Biel majtek musi jednak zgrywać się z tą samą tonacją barwy co ubranie, by nie zdradzały swej obecności na pośladkach z powodu bardziej jaskrawego odcienia.

Szczególnie jest to widoczne, gdy tkanina sukienki lub spodni nieco prześwitują. W takiej sytuacji o wiele lepiej nadają się majtki bez szwów w kolorze naszej skóry. Mogą zatem być tzw. cieliste, jeśli mamy jasną karnację lub w różnych odcieniach beżu, który dobierzemy do swego koloru skóry.

Są jednak wśród nas zwolennicy tego, by mimo wszystko majtki były widoczne, aby nikt nas nie posądził o brak tego rodzaju bielizny. Niemniej warto porzucić przejmowanie się osądem innych i zakładać majtki takie, które są dla nas wygodne. Asortymentu na rynku mamy sporo, dlatego każdy znajdzie dla siebie takie majtki, w których czuje się swobodnie i dobrze.

Majtki bezszwowe przybliżają do natury

Dawno, dawno temu nikt nie nosił majtek. W ogóle ich nie znał, aż któregoś dnia, gdy minęły wieki, pojawiły się pantalony (ze szwami), które z kolejnym upływem czasu stawały się coraz krótsze, aż doszły do modelu majtek ze szwami, jaki mamy obecnie. Natomiast majtki bezszwowe można uznać za dyskretne powracanie do naturalnego komfortu sprzed wieków.