Jak wybrać idealną piżamę damską?

Jak wybrać idealną piżamę damską?

Nie tak łatwo wybrać idealną piżamę damską – piżamę, która byłaby idealnym połączeniem dobrego stylu, świetnej jakości i nienagannej wygody. To, co trudne raczej nie jest jednak niemożliwe. Wystarczy określić kilka podstawowych kryteriów wyboru, aby znaleźć dla siebie piżamę wprost idealną.

Długość rękawów i nogawek

Która odmiana piżamy będzie lepsza – ta klasycznie długa czy może jednak krótsza, kojarząca się z letnią aurą? Wbrew pozorom nie zależy to tak do końca od pory roku, a bardziej od osobistych preferencji. Niektóre panie nawet zimą potrafią chodzić w super krótkich piżamkach, bo to właśnie w nich czują się najlepiej, podczas gdy dla innych jedynym dobrym wyborem okaże się piżama damska składająca się z prostych spodni sięgających ziemi i koszuli na długi rękaw.

Poszczególne modele piżam w wielu sklepach z odzieżą nocna i bielizną można też ze sobą dowolnie łączyć i je mieszać. Komplet do spania może składać się z długich spodni i króciutkiego topu na ramiączkach albo koszuli na długi rękaw i obcisłych szortów – no bo czemu nie?

Wybór odpowiedniej tkaniny

Wybór kroju nie jest jednak szczególnie ciężki. Znacznie trudniej zadecydować, z czego te piżamy damskie ze sklepu Gorteks powinny być w ogóle wykonane. Satyna czy jednak wiskoza? A może by tak pójść w klasykę gatunku, czyli bawełnę, która od lat uchodzi za jeden z najlepszych materiałów na świecie? Tak naprawdę każda z wymienionych tu propozycji będzie dobra. Materiały takie jak bawełna, wiskoza i satyna doskonale sprawdzają się właśnie w piżamkach. Warto też zastanowić się nad tym, kiedy taką piżamę będzie się nosić. Bawełna lepiej sprawdzi się zimą, podczas gdy satyna to doskonały wybór na lato.

Oczekując natomiast od piżamy czegoś więcej, można pokusić się o tę wykonaną ze znacznie bardziej ekskluzywnego materiału, stworzoną z prawdziwego kaszmiru. To wyjątkowe tworzywo o doskonałych właściwościach. Jedynym jego minusem jest właśnie cena, która sprawia, że piżamy z kaszmiru potrafią być horrendalnie drogie.

Dopasowanie stylu

Na sam koniec można już zająć się najprzyjemniejszą częścią zakupu, czyli z wyselekcjonowanych piżam wybrać te, które odznaczą się najlepszym i najciekawszym designem. Piżamy damskie nie są wcale nudne. Mogą być oczywiście jednolicie granatowe lub czarne i dzięki temu bardzo eleganckie, ale mogą również nabrać dziewczęcego charakteru za sprawą pudrowo różowego koloru albo występujących na tkaninie zdobień. Tutaj nie da się powiedzieć, która propozycja będzie dobra. Każda kobieta sama wie najlepiej, w jakich piżamach czuje się dobrze.