Buty monki

garniturowe monki są najlepsze

Buty to element garderoby, który mamy na sobie codziennie. Warto zatem zadbać o to, aby był on perfekcyjnie dopasowany do naszej postury, stylu czy też kształtu stopy. W swojej garderobie dobrze mieć klasyczne obuwie, które sprawdzi się w wielu stylizacjach – buty monki należą właśnie do tego rodzaju obuwia.

Monki – charakterystyka butów

Nazwa wspomnianych butów pochodzi od mnicha, ponieważ buty delikatnie przypominają sandały, w których zwykle przechadzają się mnisi. Tym, co wyróżnia je wśród innych jest klamra – w niektórych modelach występują dwie klamry – scalająca boczne elementy buta. Klamry można spotkać w różnych kształtach i kolorach – zazwyczaj dostępne są w srebrnym i złotym. Dobrą stroną tego rodzaju obuwia jest fakt, iż nie wymaga ono sznurowania – ułatwia do nakładania obuwia i przyśpiesza korzystanie z niego. Monki ze sklepu internetowego Patine wyglądają elegancko, jednakże mają w sobie też coś sportowego. Wersja plain to wersja minimalistyczna, czysta i idealnie współgra ze strojem biznesowym. Monki buty w innych kolorach niż klasyczna czerń można nosić na nieco mniej zobowiązujące spotkania. Z dostępnych kolorów do wyboru są choćby niebieski czy bordowy (świetnie wyglądający z jasnymi spodniami).

Monki buty – do czego pasują?

Podstawową zaletą tego obuwia jest to, że można je nosić z bardzo różnymi spodniami, takimi jak choćby: dżinsy, tweedy, chinosy, letnie lniane spodnie. Większość sympatyków tego obuwia wybiera model z dwoma klamrami, który wygląda zjawisko w połączeniu z dwurzędowym garniturem lub marynarką. Monki łączą sportową i klasyczną elegancję, mimo iż nie są typowymi, sznurowanymi lakierkami, które zazwyczaj się spotyka. Jak każde skórzane buty wymagają regularnej pielęgnacji, dbania, impregnowania przed zawirowaniami pogodowymi tak, by mogły być użytkowane przez długie lata.

Comments are closed.