Sweter męski rozpinany – na zamek czy na guziki?

Swetry męskie są dostępne w wielu wariantach, ale nie wszystkie cieszą się taką samą popularnością wśród ich użytkowników. Swetry męskie mogą być zapinane na zamek błyskawiczny lub na guziki. Inne rozwiązania są rzadkością. Przyjrzyjmy się więc bliżej swetrom męskim rozpinanym i zastanówmy się, które z nich są najlepsze i czym tak właściwie się od siebie różnią.

Swetry zapinane na guziki

sweter męski rozpinany

Sweter męski zapinany na guziki to model, który jest dość popularny. Guziki takich swetrów najczęściej służą równocześnie jako ich ozdoba. Jak łatwo się domyślić, zapięcie takiego swetra wymaga dość sprawnych palców i zajmuje dużo więcej czasu niż zapinanie swetra na zamek błyskawiczny. Nie oznacza to jednak, że takie swetry nie są lubiane. W rzeczywistości są one często wybierane jako dodatek do formalnych zestawów. Sweter męski rozpinany z guzikami jest dość elegancki i może być świetnym uzupełnieniem eleganckich kompletów. Warto jest zestawiać go z koszulami i wyjściowymi spodniami jako alternatywę dla marynarek.

Swetry zapinane na zamek błyskawiczny

Takie swetry są zdecydowanie mniej eleganckie niż te z guzikami. W związku z tym lepiej pasują one do codziennych outfitów. Takie swetry mogą być ciekawą alternatywą dla bluz, która będzie zdecydowanie bardziej niż one wyróżniała się z tłumu. Ładne i bardzo estetyczne swetry o ciekawych splotach mogą być znacznie bardziej imponujące niż zwykłe bluzy, które wybiera wiele osób.

Taki sweter można zestawić z dżinsami albo chinosami i zwykłą bluzką z długim rękawem. To prosty komplet, który będzie wyglądał dość ciekawie. Trzeba też pamiętać, że zamek błyskawiczny łatwo jest otworzyć jedną ręką. Dzięki temu ewentualne odpinanie i zapinanie swetra jest proste i szybkie. Czasem rozpięcie swetra umożliwia dopasowanie swojego aktualnego ubrania do pogody. Rozpinany sweter umożliwia wyeksponowanie koszulki lub bluzki, która się pod nim znajduje. Można więc pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i do swetra założyć koszulkę z odważnym wzorem, którą w razie potrzeby będzie można też szybko zasłonić.

Comments are closed.