Sneakersy na zimę – czym powinny się wyróżniać?

Sneakersy, najbardziej modne i najpopularniejsze obuwie damskie, nadaje się na każdą porę roku. Producenci obuwia dbają o to, abyśmy również zimą mogły nosić nasze ukochane sportowe buty. Wybierając modne sneakersy damskie na zimę powinnaś zwrócić uwagę na kilka szczegółów, od których zależy zarówno twój komfort, jak i bezpieczeństwo.

Modne sneakersy zimowe – na co zwrócić uwagę?

Modne sneakersy damskie z ociepleniem i antypoślizgową podeszwą to doskonała alternatywa zarówno dla śniegowców, jak i klasycznych botków. Dzięki zimowym sneakersom streetwear króluje przez cały rok. Wybierając sneakersy na zimę zwróć uwagę na kilka bardzo ważnych cech butów, które omówimy poniżej

Gruba, antypoślizgowa podeszwa

To chyba najważniejszy element, decydujący o wygodzie, ale i bezpieczeństwie. Wychodząc na przeciwko oczekiwaniom klientów producenci obuwia coraz częściej zaopatrzają sneakersy na grubej, antypoślizgowej podeszwie. Ważne jest, aby była wytworzona z solidnej, nieślizgającej się gumy. Doskonale sprawdza się w tej roli chociażby termokauczuk. Ważne jest również, aby posiadała wyraźny bieżnik – im bardziej skomplikowany i głębszy, tym większa będzie przyczepność obuwia. Na śniegu i mokrej powierzchni świetnie sprawdza się bieżnik waflowy, charakterystyczny dla sportowych butów, jak i podeszwa o wzorze podobnym do traperów. Te ostatnie stają się coraz modniejsze. Podeszwa ma także inną istotną rolę – izoluje stopy od zimnego podłoża. Dlatego istotne jest, by na te szczególnie zimne, mokre dni zakładać sneakersy na grubej podeszwie. Szczęśliwie, grube platformy są teraz szczególnie popularne.

Ciepła, nieprzemakalna cholewka

Drugą istotną cechą damskich zimowych sneakersów powinna być ciepła cholewka. Może być skórzana, ale i płócienna, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowana. Jeśli marzną ci stopy, wybierz model wyściełany od wewnątrz futerkiem. Na nic się to jednak nie zda, jeżeli buty będą przeciekać. Dlatego zwróć uwagę na jakość łączenia materiałów. A najlepiej wybieraj sneakersy sprawdzonych i pewnych producentów.

Comments are closed.