Skarpety męskie – jakie wybrać?

Skarpety męskie – jakie wybrać?

Odpowiednio dopasowane skarpety męskie pozytywnie wpływają na komfort podczas poruszania się. Są nie tylko obowiązkowym elementem ubioru ale także jego uzupełnieniem. Jakie zatem skarpety dobrać aby były wygodne i pasowały do stylizacji?

Długie skarpetki męskie czy stopki?

Podstawową cechą różniącą skarpety męskie jest ich długość. Najbardziej popularne są dla modele: długie skarpetki męskie oraz skarpetki stopki męskie. Pierwsze z nich sprawdzą się idealnie zimą oraz jesienią. Pasują praktycznie do każdego rodzaju obuwia. Są też obowiązkowym dodatkiem do eleganckich stylizacji.

Skarpetki stopki męskie Messimo.pl najlepiej sprawdzą się w okresie wiosennym oraz letnim. Odsłaniają one kostkę, dzięki temu stopa nie przegrzewa się i delikatnie się ochładza. Ten model skarpetek warto nosić do wsuwanych i sznurowanych tenisówek, trampek oraz bardzo modnych espadryli.

skarpetki stopki męskie

Skarpety męskie – z jakiego materiału?

Wybierając skarpety męskie warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane. Odpowiedni materiał zapewni komfort termiczny oraz zabezpieczy stopę przed odparzeniami i powstawaniem nagniotków i odcisków. Dobrej jakości materiał sprawi, że stopa nie będzie nadmiernie się pocić. Do najpopularniejszych materiałów zalicza się:

– bawełnę (warto aby skarpety posiadały jej przynajmniej 80% w składzie),

– elastan i poliamid (jako dodatkowy materiał do skarpetek bawełnianych),

– bambus (materiał zapewniający termoregulację, jest też antygrzybiczny).

Skarpetki wykonane z bawełny są miłe i miękkie w dotyku, zapewniają też dobrą termoregulację. W połączeniu z elastanem i poliamidem skarpety stają się trwałe i odporne na przetarcia i inne mechaniczne uszkodzenia.

Skarpetki męskie – idealny pomysł na prezent

Elegancki zestaw dobrych jakościowo skarpet to idealny pomysł na prezent dla każdego mężczyzny. Warto je kupić zarówno na dzień chłopaka, imieniny, urodziny a także jako upominek świąteczny. Prezent ten może stanowić także miły gest w ramach podziękowania. Skarpetki marek takich jak Tommy Hilfiger czy Kalvin Clein sprawdzą się idealnie.