Na co zwrócić uwagę wybierając spodnie softshell?

Poszukując odzieży na górskie wędrówki, trudno nie natknąć się na ofertę spodni softshell. Dzięki swoim właściwościom zapewniają ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz odpowiednią termoregulację. W sklepach odnaleźć można bogatą ofertę zróżnicowanych modeli takiej odzieży. Na co zwrócić uwagę poszukując odpowiednich dla siebie spodni?

Spodnie softshell – krój i materiał

Choć wszystkie produkty z tej kategorii posiadają podobne właściwości, pomiędzy rodzajami materiału wytwarzanego przez różne firmy istnieją pewne rozbieżności. Poszukując modelu najbardziej odpowiedniego dla siebie, warto zapoznać się z parametrami i opisem cech danego tworzywa. Spodnie poszczególnych producentów różnią się między innymi stopniem elastyczności i oddychalności.

Kupując tego typu odzież należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dopasowany krój. Warto zdecydować się na spodnie, które wyposażone są w elastyczne ściągacze. Z pewnością będą dobrze dopasowywały się do sylwetki. Istotne są również wzmocnienia w miejscach szczególnie narażonych na otarcia. Spodnie powinny być przede wszystkim uszyte w taki sposób, aby zapewniać noszącej osobie pełen, nieskrępowany zakres ruchów. Ma to ogromny wpływ na jakość doświadczenia związanego z wyprawą.

Dodatkowe funkcje

Jako element ubioru wykorzystywany w różnych warunkach, softshellowe spodnie często wyposażone są w ciekawe, dodatkowe rozwiązania. Wybierany model należy dopasować do rodzaju aktywności. W niektórych sytuacjach warto postawić na egzemplarze z odpinanymi nogawkami lub wyposażone w zintegrowane stuptuty. Praktycznym pomysłem jest również możliwość regulowania obwodu nogawek. Wybierając górskie spodnie należy dopasować je do specyfiki warunków panujących na szlaku. Bogata oferta produktów w tej kategorii umożliwi każdemu odnalezienie odpowiedniego dla siebie modelu – sprawdź Polarsport.pl.

Comments are closed.