Łyżki do butów: rodzaje i zastosowanie

Jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów do obuwia są specjalne łyżki. Ułatwiają one zakładanie butów i sprawiają, że zapiętki oraz szwy nie niszczą się tak szybko.

Zastosowanie łyżek do butów

Łyżka do butów jest stosowana przede wszystkim po to, aby poprawnie założyć obuwie. Aby tego dokonać, należy najpierw rozluźnić sznurówki (jeśli buty je posiadają), a następnie wsunąć do nich stopę. Nie zawsze jest to jednak takie proste, ponieważ sztywny zapiętek może utrudniać to zadanie.

łyzka do butów

Jeśli jednak ktoś nie stosuje łyżek, wówczas buty szybko się zdeformują i stracą zarówno na swojej wartości, jak i uroku. Po pewnym czasie stracą również swoją stabilność, a szwy zapiętek mogą zostać uszkodzone. Przełoży się to z kolei na komfort chodzenia.

Rodzaje łyżek do butów

Łyżki do butów są produkowane z różnych materiałów, takich jak między innymi drewno, plastik oraz cienka stal, to jest aluminium. Zdecydowanie najlepszym wyborem może okazać się łyżka z drewna. Charakteryzuje się ona bardzo dużą odpornością oraz trwałością. Nie łamie się i nie odkształca, co często ma miejsce w przypadku łyżek plastikowych i stalowych.

Gdzie kupić łyżki do obuwia?

Łyżka do butów występuje obecnie w wielu formach oraz kolorach. Można zakupić łyżki duże, małe oraz składane. Istnieje również możliwość schowania ich do plecaka lub torebki i zabrania ze sobą w podróż. Można je kupić online lub w sklepach obuwniczych.

Comments are closed.