Jaki obcas w kozakach włoskich jest najwygodniejszy?

Obuwie, które nosimy na nogach, powinno nie tylko ładnie wyglądać, przyciągać uwagę, ale również być wygodne dla stóp. Wielogodzinne chodzenie w zbyt ciasnych, źle wyprofilowanych, czy za wysokich butach nie jest zdrowe ani dla naszych nóg, ani dla naszego kręgosłupa. Duże znaczenie dla ogólnego komfortu ma obcas. Przed nami zima, a więc czeka nas wkładanie kozaków. Jaki rodzaj obcasa jest najwygodniejszy?

Obcas typu słupek

Kozaki znane i lubiane przez rzesze kobiet, zwłaszcza kozaki włoskie, wyposażone są najczęściej w słupkowe podwyższenie. Jest to obcas w kształcie kwadratu, równo ścięty. Przepadały za nim panie w latach 70. Słupek zapewnia stabilizację, dobrą przyczepność do podłoża, a kostki „nie uciekają”. Sprawdź teraz: https://www.ecelebrity.eu/pl/350-kozaki

Obcas typu kubańskiego

Lata jego świetności przypadają na lata 20 i 30 XX wieku. Obecnie najczęściej stosowany w kowbojkach, stał się ich znakiem rozpoznawczym. Patrząc na jego formę, trudno uwierzyć, że jest wygodny, a jednak! Jego linia biegnąca od pięty w dół zakrzywia się. Z przodu zaś jest płaski. Kozaki skórzane z kubańskim podwyższeniem wyglądają na mniej toporne i są modne w każdym sezonie.

Zamiast obcasa… koturna

Jaki obcas w kozakach włoskich jest najwygodniejszy?

Kozaki ze skóry naturalnej na koturnie prezentują się bardzo dziewczęco. Wydłużają sylwetkę, sprawiają wrażenie lekkich, nogi „czują się” w nich stabilnie. Co najważniejsze, kozaki z tego rodzaju podwyższeniem pasują praktycznie do wszystkiego.

Każdy z wymienionych wyżej obcasów sprawia, że kozaki skórzane chce się nosić przez cały czas. Aby wybrać ten najodpowiedniejszy dla nas, musimy najpierw przymierzyć każdy model. Wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Comments are closed.