Preparaty domowe do czyszczenia skóry

Każdy z nas posiada coś skórzanego a to portfel, torebkę, kurtkę, teczkę, buty, meble skórzane lub skórzaną tapicerkę w samochodzie. Produkty skórzane dobrze się nosi, są symbolem luksusu i ładnie się prezentują. Co jednak zrobić gdy z czasem stają się brudne, popękane i podrapane?

Jak przy pomocy domowych środków skórę doprowadzić do dobrego stanu?

Na czyszczenie skóry czasami szkoda nam jest wydawać pieniędzy. preparaty specjalistyczne są drogie, mają w sobie dużo chemii. Ponadto po co kupować coś gotowego do czyszczenia skóry, gdy jest tyle domowych sposobów do jej całkowitego wyczyszczenia.

czyszczenie skóry

Domowe sposoby wyczyszczenia skóry:

  1. Zwykła woda z szarym mydłem, doskonale wymyje wszelkiego rodzaju zabrudzenia i to nie tylko na kurtce skórzanej ale także i na każdym innym wyrobie ze skóry. Wystarczy tylko przecierać zabrudzone miejsce szmatką nasączoną w szarym mydle.
  2. Plamy z lakieru do paznokci i długopisu usuniemy zmywaczem do paznokci.
  3. Namalowany przez dziecko rysunek na skórzanej kanapie usuniemy alkoholem metylowym.
  4. Plamę po rozlanym piwie doskonale zlikwiduje ocet.
  5. Wszelkie plamy żywiczne zlikwiduje terpentyna.

Tyle ile jest rodzai zabrudzeń tyle też jest sposobów domowych likwidacji danych plam. Pamiętać jednak zawsze należy, że czyszczenie skóry powinno jej nie niszczyć a dodatkowo jeszcze konserwować.

Specjalne preparaty też się przydają

Czyszczenie skóry odpowiednimi preparatami do skóry też ma swoje plusy. Te środki pełne są konserwujących dodatków, które natłuszczają skórę i ją reanimują, do kupienia już teraz tutaj.

Comments are closed.